Čo sa treba spýtať pred tým, než si požičiate peniaze?

Ak máte veľký cieľ alebo projekt a hľadáte zdroje peňazí, ste pravdepodobne už považovali nad typickými zdrojmi: kreditné karty, pôžičky od priateľov a rodiny, úvery na vlastný kapitál a podobne – http://www.decespugliatoretop.com/tagliasiepi/.

Existuje však aj iná možnosť, na ktorú ste možno nemysleli – osobné pôžičky. Ak ste o tomto produkte nikdy nepočuli, nie ste sami. Ak potrebujete pomôcť zistiť, aké osobné pôžičky sú v ponuke, a či je žiadosť o jednu vhodná, pozrite si nasledujúce informácie, ktoré sme pre Vás pripravili.

Kedykoľvek si požičiavate peniaze, musíte starostlivo zvážiť, či je to pre Vás to správne rozhodnutie. Požičanie peňazí znamená, že sa zaväzujete zaplatiť peniaze späť v určitom časovom rámci. Musíte zvážiť, ako požičiavanie peňazí ovplyvní Vaše finančné prostriedky v budúcnosti. Nechcete len hádať, či si môžete alebo nemôžete dovoliť platbu, alebo či to zapadá do Vášho rozpočtu. Ak sa zaujímate, či by ste si mali pôžičku zobrať, mali by ste si položiť tieto otázky pred tým, ako si požičiate peniaze.

Skutočne budem potrebovať tento nákup teraz?

Často to, čo sa zdá potrebné, naozaj nie je. Väčšinu nákupov môžete odložiť, až kým neušetríte peniaze, aby ste tovar mohli kúpiť priamo. Ak je to niečo, čo je rekreačné, ako je loď alebo lyže, môžete naozaj ušetriť peniaze na nákup položiek, pretože nie sú vyslovené potrebné. V skutočnosti môžete ušetriť peniaze rýchlejšie, než očakávate, pretože ste motivovaní tieto nákupy urobiť.

Môžem namiesto toho nakúpiť niečo menej drahé?

Často, keď robíte veľký nákup, chcete kúpiť to najkrajšie, čo si môžete dovoliť. Môžete však dosiahnuť rovnaké výsledky tým, že upravíte sumu, ktorú skutočne potrebujete. Napríklad, ak kupujete auto, môžete zvážiť vynaloženie piatich tisíc na auto namiesto desiatich tisíc. Stále môžete nájsť spoľahlivé auto za päťtisíc a tak ušetríte zvyšné peniaze, ktoré môžete použiť na úsporu a investovanie do Vašej budúcnosti. Je dôležité robiť prieskum o veľkých nákupoch, aby ste vedeli, že získate najlepšiu hodnotu za to, čo si môžete dovoliť minúť. To neznamená, že si nutne kúpite najlacnejšiu položku, ktorú potrebujete, pretože chcete niečo, čo dlho vydrží a bude stáť za tú cenu.

Môžem si dovoliť vykonať platby?

Táto otázka je základnou otázkou, ktorá je veľmi čestná. Mali by ste zvážiť obmedzenia, ktoré tento nákup môže spôsobiť v súvislosti s Vašou schopnosťou robiť veci v budúcnosti. Možno nebudete môcť ísť na dovolenku, pretože nemáte schopnosť ušetriť peniaze tak rýchlo. Navyše môžete rozpočet ovplyvniť tak, že je mimoriadne ťažké urobiť čokoľvek (http://www.decespugliatoretop.com/decespugliatore-a-scoppio/). Jedna vec, ktorú treba zvážiť, je pomer dlhu k príjmu. Nechcete, aby dosiahol výšku viac ako 25%, a to zahŕňa Vašu hypotéku.

Ako rýchlo môžem zaplatiť?

Keď si vyberiete pôžičku, mali by ste sa zamerať na jej vyplatenie čo najrýchlejšie. Je dôležité uvedomiť si, že je veľmi ťažké vybudovať skutočné bohatstvo, keď neustále platíte úroky druhých. Keď môžete začať zarábať peniaze s Vašimi peniazmi, budete môcť dosiahnuť svoje finančné ciele. Preto je dôležité starostlivo zvážiť všetky možnosti, ako si požičať peniaze. Namiesto toho, aby ste len mysleli na mesačné platby, mali by ste premýšľať aj o spôsoboch, ako zaplatiť každý mesiac viac.

Čo sa stane, ak nemôžem zaplatiť?

Mali by ste tiež zvážiť dlhodobé účinky, ak by ste stratili svoju prácu. Musíte zvážiť, ako budete vyplácať túto pôžičku, ak by ste stratili svoju prácu.